Suurestüki tee,
Metsapoole küla,
Häädemeeste vald

+372 508 2615

marjatalu@nurgapuukool.ee

Meist

tere tulemast meie tallu!

Parim koht Eesti looduse kingituste nautimiseks
alates aastast 2014

Rectangle 14

Veinidest

Sarapuu Marjatalus alusati käsitööveinide tootmisega 2017. aastal. Veine toodetakse talus kohapeal kasvatatud toorainest: marja- ja puuviljakultuurid. Maitse ja värvi saamiseks lisame Eesti metsades kasvavaid marju: pohli ja mustikaid ning teistelt kasvatajatelt pärit kultuurmustikaid ja maasikaid. Veini tootmisruumid on rajatud 50ndatel ehitatud vanasse laudahoonesse, mis 2018. aastal sai renoveeritud. Eraldi on kääritamisruum ehk külmkaber ning veini hoiustamiseks on 2019. aasta suvel ehitatud veinikelder, mis mahutab ca 5000 pudelit.

*Veini tootmisest: puuviljade puhul lähevad enamus algproduktidest purustamisse ning seejärel spetsiaalsetesse marlikottidesse, õuna puhul pressitakse mahl. Enamus marju, k.a pihlakas, külmutame 1-2 kuuks. Peale külmutamist on sulatusprotsess ning seejärel marjade purustamine. Külmutusprotsess on oluline selleks, et saada kätte võimalikult palju mahla ja vitamiine. Peale kääritamisprotsessi veini valmides villitakse suurem osa pudelitesse, kuid teatud osa pannakse tammevaatidesse kuueks kuuks laagerduma. Edaspidi ongi plaanis rohkem rõhku panna reserva ehk tammevaadis laagerdunud veinidele.

Rectangle-16

Marjad ja puuviljad, muud produktid

Sarapuu Marjatalus kasvatatakse erinevaid marja- ja puuviljakultuure: vaarikad, tikrid, punased-, mustad-, ja valged sõstrad, ebaküdooniad. Puuviljadest kreegid, õunad, pirnid, kirsid, murelid, kultuurpihlakad.

Kõiki neid on võimalik soetada hooajal värsketena, kuid hiljem ka külmutatud kujul.

Muude toodetena valmistame mahlasid, marjanahkasid ja kuivatatud marju ja -puuvilju. Kuivatatud tooted ja marjanahad valmivad dehüdreerimise teel.

P7176965-scaled